شنبه, 02 مرداد 1395 14:37

در دیدار عضو هیات رییسه اتاق اصفهان با معاون هلدینگ ژاپنی : زمینه همکاری اصفهان و ژاپن در تولید انرژی های پاک و تعاملات تجاری بررسی شد

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان گفت:استان اصفهان با داشتن واحدهای صنعتی ،خدماتی و کشاورزی می تواند زمینه مناسبی برای جذب سرمایه گذاری شرکت های ژاپنی باشد.

«قاسم علی جباری» در دیدار با معاون و نمایندگان هلدینگ JFE ژاپن در ایران با اشاره به نیروی انسانی جوان متخصص در استان اصفهان گفت:شرکت های ژاپنی می توانند در زمینه تولید انرژی پاک همکاری نزدیک با استان اصفهان داشته باشند.

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری اصفهان گفت: ژاپن می تواند در حوزه زیرساخت های گردشگری اصفهان سرمایه گذاری کند .

«هیدناری یامادا»(Hidenari Yamada ) معاون شرکت در این دیدار گفت:هلدینگ JFE در سال 2003 در کاوازاکی تشکیل و در بخش فولاد سالانه 30 میلیون تن تولید دارد.

وی تولید انرژی از زباله های شهری را یکی دیگر از توانمندی های این هلدینگ برشمرد و گفت:تکنولوژی این شرکت در بخش تولید انرژی از سوختن زباله هاست و آماده سرمایه گذاری در این زمینه در استان اصفهان هستیم .

وی تبدیل حرارت کارخانه های سیمان و فولاد به برق را از دیگر توانمندیهای این شرکت برشمرد و گفت:تکنولوژی کاهش مصرف آب در تولید محصولات کشاورزی از دیگر بخش های این شرکت است .

یامادا خواستار خرید کلینکر ماده اولیه تولید سیمان از ایران شد و گفت: این هلدینگ قصد دارد نمایندگی در ایران تاسیس و همکاری نزدیکی با شرکت های تجاری بویژه استان اصفهان داشته باشد.

 

منبع:اتاق بازرگانی اصفهان

نظر دادن

ارسال نظر