چهارشنبه, 22 دی 1395 14:23

برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران

محسن مهرعلیزاده، عضو هیات نمایندگان و رییس کمیسیون گردشگری اتاق تهران از برگزاری رویدادی تحت عنوان سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران با حضور بیش از 200 شرکت داخلی و خارجی در بهمن ماه سال جاری خبر داد.

مهرعلیزاده با اشاره اینکه توسعه صنعت گردشگری در کشور هم مورد تاکید مقام معظم رهبری است و هم در لایحه برنامه ششم توسعه مورد اشاره قرار گرفته است، ادامه داد: در لایحه برنامه ششم، هدفگذاری این است که در پنج سال آینده، فعالیت‌های گردشگری از نظر میزان درآمد و ورود گردشگران به پنج برابر میزان فعلی برسد.


او با بیان اینکه بخش خصوصی فعالیت‌هایی را برای تحقق این هدف در دستورکار قرار داده است، گفت: از طرف بخش خصوصی از جمله، کمیسیون گردشگری اتاق تهران نیز فعالیت‌هایی صورت گرفته است و کنفرانس‌ها و نشست‌هایی برای بررسی چگونگی تحقق این اهداف برگزار می‌شود. یکی از این اقدامات، تلاش برای برقراری ارتباط میان شرکت‌های صاحب‌نام خارجی فعال در حوزه گردشگری با فعالان داخلی صنعت گردشگری است. این ارتباطات با هدف ایجاد همکاری در زمینه ساخت هتل و سایر زیرساخت‌های مورد نیاز، انتقال تجربیات مدیریت گردشگری و ایجاد شبکه هتل‌ها در داخل و خارج برقرار می‌شود. در واقع، کمیسیون گردشگری اتاق تهران، کمک می‌کند که شرکت‌های خارجی تماس‌های منظم و کنترل شده‌ای با فعالان اقتصادی در داخل کشور داشته باشند.


رییس کمیسیون گردشگری اتاق تهران افزود: همچنین ارتباطاتی میان فعالان صنعت گردشگری با برگزارکنندگان کنفرانس در حوزه گردشگری برقرار شده که تاکنون در کشورهای مختلف، کنفرانس‌های بسیاری در این حوزه برگزار کرده‌اند. این کنفرانس‌ها بیشتر به منظور معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های کشورها در زمینه توسعه گردشگری برگزار می‌شود. هزینه این کنفرانس‌ها نیز بر دوش دولت نخواهد بود و هزینه آن توسط بخش خصوصی پرداخت می‌شود.
مهرعلیزاده گفت: در همین راستا، قرار است یک شرکت معتبر هتل‌سازی، کنفرانسی را در 17 و 18 بهمن ماه جاری، مقارن با هفتم و هشتم فوریه با موضوع سرمایه‌گذاری در ایران برگزار کند. پیش‌بینی شده است که در این رویداد، نمایندگان 300 تا 400 شرکت داخلی و خارجی فعال در حوزه گردشگری یکدیگر را ملاقات کنند. هم‌چنین در حاشیه این همایش، نمایشگاهی از توانمندی‌های دو طرف نیز برپا خواهد شد تا توانمندی‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد.
او توضیح داد: شرکت‌ها در این کنفرانس، مذاکرات رو درویی خواهند داشت تا بتوانند از قابلیت‌های یکدیگر، حداکثر بهره را کسب کنند. عمده مذاکرات نیز به سرمایه‌گذاری‌های مشترک برای ساخت هتل، سایر امکانات و زیرساخت‌ها و نیز انتقال تجربیات و دانش فنی در زمینه ایجاد شبکه هتلینگ استاندارسازی و افزایش سطح کمی ‌و‌ کیفی خدمات معطوف خواهد بود و طرفین بر مبنای توافقاتی که می‌کنند با یکدیگر همکاری خواهند داشت.
مهرعلیزاده گفت: امروز، جلسه‌ای با برگزارکننده این کنفرانس برای ایجاد برخی هماهنگی‌ها در اتاق تهران برگزار شد و گزارشی از روند برگزاری این جلسه ارائه شد. امیدواریم با برگزاری این کنفرانس بتوانیم حرکت تازه‌ای در صنعت گردشگری کشور راه بندازیم که به افزایش منافع ملی کمک کند.

منبع:
اتاق بازرگانی تهران

نظر دادن

ارسال نظر