دوشنبه, 31 خرداد 1395 10:15

گازرسانی به ٢٧٠ روستای استان آذربایجان شرقی در دست اجراست

گازرسانی به ٢٧٣ روستای استان آذربایجان شرقی با یکهزار میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: هم اکنون افزون بر توسعه گازرسانی در تمام شهرهای استان، گازرسانی به ٤٤ روستای چارایماق، ٢٩ روستای خداآفرین، پنج روستای سراب، دو روستای عجب شیر، ٤١ روستای کلیبر، سه روستای مراغه، چهار روستای ملکان، ٤٥ روستای میانه، ٣٤ روستای هشترود و ٢٢ روستای ورزقان و ... در حال اجراست.

ولی ا... دینی افزود: اعتبار مورد نیاز برای گازرسانی به این تعداد روستا از منابع قانونی بودجه که مجلس شورای اسلامی مصوب کرده است تامین می شود.

وی با بیان این که گازرسانی به ٢٧٤ روستای دیگر استان نیز در مرحله برگزاری مناقصه قرار دارد، یادآور شد: عملیات اجرایی گازرسانی به این روستاها نیز امسال و پس از تامین اعتبار مورد نیاز آغاز می شود.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، برای گازرسانی به ٥٥١ روستای باقیمانده سطح استان به بیش از یکهزار و ٧٠٠ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد: پارسال با گازرسانی به ٢٠٤ روستای سطح استان، رکورد گازرسانی به روستاها در ١٠ سال گذشته شکسته شد.

دینی با بیان این که هم اکنون ٨٨,٣ درصد خانوار روستایی استان از مزایای گاز طبیعی برخوردارند، گفت: تمام روستاهای بالای ٢٠ خانوار و یا با جمعیت بیش از ١٠٠ نفر تا پایان سال ٩٦ به شبکه سراسری گاز متصل می شوند.

 

منبع: شانا

نظر دادن

ارسال نظر