سه شنبه, 29 تیر 1395 10:17

تورم ونزوئلا به ١٦٠٠ درصد می رسد

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که تورم در ونزوئلا در سال آینده میلادی به ١٦٠٠ درصد افزایش یابد.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که نرخ تورم ونزوئلا که بخش بزرگی از درآمد آن از صادرات نفت تامین می شود، در سال جاری (٢٠١٦) به ٤٨٠ درصد و در سال آتی (٢٠١٧) به یک هزار و ٦٤٠ درصد برسد.

هوگو چاوز رئیس جمهوری سوسیالیست ونزوئلا تقریبا ده سال پیش روابط این کشور را با صندوق بین المللی پول قطع کرد و نیکلاس مادورو جانشین وی نیز برای ازسرگیری روابط با این نهاد وام دهنده، تلاشی نکرده است.

به گفته گری رایس سخنگوی صندوق بین المللی پول، هنوز هیچ تغییری در روابط ونزوئلا با این نهاد مالی ایجاد نشده است. با وجود درخواست صندوق بین المللی پول از کاراکاس برای ازسرگیری روابط دوجانبه، مقام های ونزوئلا هیچ تماسی برقرار نکرده اند.

بسیاری از اقتصاددانان با گسترش وضعیت اضطراری در ونزوئلا پیش بینی می کنند که این کشور به زودی از صندوق بین المللی پول درخواست وام اضطراری کند.

دولت ونزوئلا در روزهای گذشته همزمان با گسترس بحران اقتصادی و کمبود شدید مواد غذایی و دارویی در این کشور، قدرت و اختیارات ارتش را سپردن اداره چند بندر اصلی و نظارت بر ذخایر مواد غذایی این کشور به نظامیان، افزایش داد.

هزاران تن از مردم ونزوئلا در روزهای شنبه و یکشنبه برای تامین دارو و مواد غذایی مورد نیاز خود به مرزهای این کشور با کلمبیا هجوم بردند.

ونزوئلا عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است.

 

منبع: شانا

نظر دادن

ارسال نظر