شنبه, 02 مرداد 1395 10:45

کاهش معاملات گازی در بازار آمریکا

کمیسیون معاملات آتی کالا در آمریکا اعلام کرد معامله گران هفته گذشته برای دومین بار در سه هفته، سفارش خرید گاز طبیعی را کاهش داده اند.

معامله گران هفته گذشته، در پی پیش بینی کاهش قیمت گاز طبیعی به منظور تشویق نیروگاه ها برای استفاده از این سوخت به عنوان خوراک تأسیسات خود، برای دومین بار در سه هفته تعداد سفارشهای خرید گاز طبیعی در بورس آمریکا را کاهش دادند.

کمیسیون معاملات آتی کالا در آمریکا روز جمعه (اول مرداد ماه) اعلام کرد که معامله گران بازار بورس لندن و نیویورک تعداد قراردادهای خرید گاز طبیعی را در هفته منتهی به ٢٩ تیر ، با ١١ هزار و ٨٠١ مورد کاهش به ٩١ هزار و ٥٤٧ رسانیدند که بیشترین کاهش را از اواسط ماه مه نشان می دهد.

میانگین قیمت فروش این سوخت پاک نیز طبق انتظار معامله گران، در بورس کالای نیویورک (نایمکس) در پنج روز منتهی به ٢٩ تیر ماه به دو دلار و ٧٣ سنت برای هر میلیون بی تی یو رسید، که نسبت به هفته پیش از آن سه سنت کاهش را نشان می دهد.

تحلیل گران همچنین انتظار دارند که قیمت گاز در سال ٢٠١٧ میلادی آنقدر افزایش یابد که تولید کنندگان تشویق شوند تولید خود را بقدری افزایش دهند که بتوانند تقاضای صنعتی و صادرات ال ان جی آمریکا را در سطح انتظار برآورده کنند.

 

منبع: شانا

نظر دادن

ارسال نظر