یکشنبه, 21 شهریور 1395 17:56

۵ نکته برای نوشتن یک خبر موفق در وبلاگ

یک وبلاگ خوب می تواند یک رسانه برای کسب و کار یا پرسنال برندینگ شما باشد .

لیستی تهیه کنید. یکی از ساده ترین مفاهیم خبری وبلاگ بی توبی می تواند موثرترین باشد: اخبار را فهرست وار بنویسید. مثلا” ۲۵ ایمیل ضروری درمورد منابع بازاریابی “, یا ” ۱۵ مدیر با نفوذ در سئو” یا ” ۳۰ کنفرانس بسیار مهم رسانه های جمعی ” , فهرست کردن اخبار تاثیرگذار است چون می توان آنها را براحتی مرورکرد. بعلاوه , خوانندگان با مرور عناوین اخبار , به کل مطلب پی می برند و بسیاری را تحت تاثیر قرارمی دهد که حتی قبل از کلیک شبکه خود , این محتوا را با شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک گذارند .

با فهرست کردن اخبار می توان لینک های ورودی را نیز بطور موثری جذب کرد. برای مثال , با خبر “۱۵ رهبر با نفوذ سئو” , کارشناسان حاضر احتمالا از وب سایت جمعی یا وبلاگ خود به این خبر لینک می شوند.

اخباررا به شکل غیرمنتظره بنویسید. نکات و چک لیست ها فرمت متداول وبلاگ ها هستند اما برای ایجاد یک خبر کاملا چشمگیر , نکات یا عناوین چک لیست را بصورت برعکس بنویسید. برای مثال , بجای نوشتن ” ۱۰ روش برای بهبود امکان تحویل ایمیل خود ” اینطور بنویسید ” ۱۰ روش مهم که بابت هرزنامه اخطار می گیرید” در این حالت هر دو خبر یک پیغام مشابه دارند و آن اینکه چطور از رسیدن ایمیل های خود به پوشه دریافت ایمیل مشترکین اطمینان حاصل کنید . محتوای برعکس اخبار با ایجاد شوک در مخاطب , شاید حتی در جذب آنان و لینک های ورودی موفق تر باشد .
ثبت وقایع جاری را متوقف کنید. بازگشت به وقایع جاری در بیان محتوای وبلاگ بی توبی , می تواند شما را در ایجاد پست های مرتبط, به موقع و جالب کمک کند. برای مثال , یک شرکت نرم افزاری طراحی وقایع در وبلاگ خود می تواند از یک آیتم خبری درمورد المپیک تابستانی به عنوان داده نافذ استفاده کند. یک خبر می تواند در مورد طراحی واقعه ای درمقیاس بزرگ بحث کند و به بخش پیشنهادات تجاری یک شرکت لینک شود.
از افکار شخص دیگری بعنوان داده نافذ استفاده کنید. مصاحبه های مدیران صاحبنظر , محتوای بسیار خوبی برای وبلاگ های بی توبی هستند. در مارکتو, ما از این محتواها در بسیاری مناسبت ها استفاده کرده ایم تا جایی که تاثیرگذارترین آنها , محدوده موضوعات بازاریابی بی توبی را قابل فهم می سازد. استفاده از داده های نافذ و نظرات مدیران صاحبنظر نه فقط محتوایی جالب و مرتبط برای خوانندگان ارائه می دهد بلکه سازمان بی توبی شما را در مقام یک مدیر صاحبنظر قرار می دهد.
از نتایج آراء , آمار و سایر تحقیقات استفاده کنید. پست های پژوهشی چه براساس یک گزارش کاملا تحقیقاتی باشند یا یک آمارغیررسمی , عوامل موفق دیگری برای وبلاگ بی توبی هستند. سازمان های بی توبی می توانند از پست های تحقیقی خود یا سایر گروهها بعنوان داده نافذ استفاده کنند. پست های تحقیقی از دو جهت مزیت دارند: اول آنکه اطلاعات آماری در اندازه بایت سریع و راحت خوانده می شوند. دوم اینکه به اشتراک گذاری آنها از طریق شبکه های اجتماعی آسان است.

 

منبع:مدیران ایران

نظر دادن

ارسال نظر