چهارشنبه, 05 آبان 1395 13:30

چگونه کارمندان را به انجام کار مورد نظر خود ترغیب کنید

متقاعد کردن مردم به انجام کاری که تمایلی به انجام آن ندارند گاه غیرممکن است. اما اگر از خواسته های آنها مطلع باشید و به آنها روش دستیابی به آن خواسته ها را نشان دهید می توانید به نتایجی شگفت انگیز دست یابید.

یکی از نقش های اصلی هر رهبر و مدیر دستیابی به روش های ایجاد انگیزه در افراد تیم تحت رهبری شان است تا او را در نیل به اهداف سازمانی کمک کنند. اما مشکل اینجاست که ایجاد انگیزه می تواند امکانپذیر نباشد. در طول سال ها مطالعه و بررسی مشخص شده که نمی توان هیچکس را به کاری که تمایلی به انجام آن ندارد ترغیب کرد.

در عوض شما باید سعی کنید با خواسته های افراد آشنا شوید و سپس به آنها نشان دهید که از چه طریق می توانند به خواسته خود برسند. انگیزه کاملا ذاتی است. مردم زمانی برای تلاش در جهت رسیدن به یک هدف ترغیب می شوند که آن هدف مورد علاقه خودشان هم باشد و نفعی برای آنها داشته باشد. به عنوان یک رهبر، ترفند این کار در این است که دنبال توازنی بین خواسته کارمندان و آنچه رشد سازمان را به دنبال دارد بگردید.

نکته مثبت در این است که اگر بتوانید تمایلات افراد را تهییج کنید، در مقابل عملکردی باورنکردنی از آنها را شاهد خواهید بود.

نخستین گام در درک آنچه می تواند کسی را به انجام کاری ترغیب کند این است که برای شنیدن حرف های او وقت بگذارید و با انتظار آنها از شغلی که به آن مشغولند آشنا شوید.

شاید فکر کنید که پاسخ بسیار ساده است: همه به دنبال پول بیشتر، عنوان با اهمیت تر، وقت آزاد بیشتر و کار راحت هستند. اما واقعیت این است که موارد ذکر شده در خصوص بسیاری از افراد صحت ندارد. تجربه نشان داده است که تعداد بسیار زیادی از مردم خواهان فرصت های برابر برای انجام کارهای چالش برانگیز و جالب هستند. بعضی افراد باید انگیزه لازم را از نظر ذهنی و درونی دریافت کنند و بعضی این انگیزه را در ارتباط با سایرین و برقراری ارتباطات گسترده می بینند – بطور قطع مردم با هم متفاوت هستند.

کلید موفقیت در این است که در خصوص خواست دیگران برای خودتان حدس و گمان نزنید، در اینجا کار با دستور دادن و کنترل عملکرد پیش نمی رود. بلکه باید بطور مستقیم در مورد خواسته هایشان با آنها صحبت کنید.

آنها ممکن است خواهان موقعیت مهم تر باشند، ممکن است حتی زمان فراغت بیشتری برای همراه بودن با خانواده مد نظرشان باشد. شاید هم پول بیشتر برای تحقق یکی از آرزوهایشان نیاز داشته باشند. نکته اصلی این است که تا زمانی که وقت کافی برای شناخت زندگی افراد صرف نکنید با آنجه می تواند در آنها ایجاد انگیزه کند آشنا نخواهید شد.

پس از این به گام دوم می رسیم: به آنها نشان دهید که چگونه می توانند به خواسته خود برسند. در این بخش باید کمی خلاقیت از خود نشان دهید. اگر مثلا کسی به دنبال ارتقای موقعیت شغلی اش باشد، باید طرحی را برنامه ریزی کنید که اگر او کاری که از وی می خواهید را انجام داد پاداش مناسب را در قبال آن دریافت کند.

و اما گام آخر برای موفق بودن در رهبری و مدیریت یک تیم این است که به روش هایی فکر کنید که کارمندانتان کاری را که به انجام آن راغب هستند را انجام دهند و در عین حال سازمان هم از این کار نفع ببرد. این مورد فقط به حرفه شما مربوط نیست و این قانون در زندگی شخصی تان نیز کاربرد دارد.

بعنوان مثال اگر فرزند نوجوان شما به دنبال خرید سیستم صوتی برای اتاق خود است بد نیست ضمن پیشنهاد به پرداخت بخشی از هزینه از فرزندتان بخواهید در انجام امور خانه مشارکت کند و به ازای انجام امور مختلف مبلغی بابت دستمزد به او بپردازید تا به تدریج بقیه پول لارم برای خرید سیستم مورد نظر را جمع کند. با این کار شما انگیزه لازم را در او ایجاد می کنید و می توانید او را به انجام کاری که تمایلی به انجام آن ندارد ترغیب کنید و در عین حال خانه و خانواده نیز از این کار منفعت خواهند برد. بدین ترتیب یک موقعیت برد-برد شکل می گیرد که همه از آن راضی هستند.

تکرار می کنیم نکته اصلی برای برانگیختن مردم به انجام هر کار این است که نکته مشترکی بین اهداف شخصی آنها و نتایج مورد نظرتان پیدا کنید. بدین ترتیب همه در نهایت احساس پیروزی خواهند کرد.

 

منبع:تک شات

نظر دادن

ارسال نظر